טכנוסרי ניידת שירות

 סיגמא טכנולוגיות מיהו החשמלאי

הגדרת החשמלאי

 

[one_half padding=”0 30px 0 30px”]

החשמלאי דואג לאספקת החשמל לבתים, עסקים ומפעלים.
החשמלאי מתקין ומתחזק את החוטים את הנתיכים ואת שאר הרכיבים בהם זורם החשמל.
החשמלאי בדרך כלל מתחיל עבודתו בקריאת תוכניות החשמל, תוכניות חשמל הינם תרשימים טכניים אשר מציינים את מיקומם של שקעים, מפסקים נקודות תאורה, לוחות החשמל והרכיבים האחרים על מנת להבטיח את בטיחות הציבור, החשמלאי עובד לפי חוק החשמל לישראל וחוקי הרשות המקומית החשמלאי מחבר את חוטי החשמל למפסקי ההגנה בלוח החשמל לשקעים, שנאים, ורכיבים אחרים.

החשמלאי מחבר את חוטי החשמל בקופסאות החיבורים בעזרת מהדקים המיוצרים במיוחד למטרה זאת לחיווט חוטי החשמל והתקנתם: החשמלאי משתמש בכלים ידניים כמו: מקלף חוטים מברגים, סכיני חיתוך. סטילבנד המיועד להשחלת חוטים בצנרת ועוד וכלים חשמליים כגון: פטישון ומברגה בסופה של ההתקנה או באיתור תקלה משתמש החשמלאי במכשירי מדידה אלקטרונים כגון: אמפרמטר, וולט מטר, מגר, הומטר ופלוק טסטר על מנת לבדוק את טיב החיבורים, טיב הבידוד בין החוטים, הארקה, טיב האביזרים והתאמתם למערכת, איכות ההגנות ועוד.

החשמלאים מתחלקים לשתי קבוצות קבלני חשמל וחשמלאי תחזוקה למרות שרובם עושים את שתיהן קבלני חשמל מבצעים עבודות תשתית והתקנה מתחילת הבניה ועד סופה למפעלי תעשיה, עסקים ובתים פרטים.

חשמלאי התחזוקה מתקן מתחזק ומשדרג את מערכות החשמל והציוד החשמלי הקיימים בעסקים בתים ומפעלים.

[/one_half]

[one_half_last padding=”0 30px 0 30px”]

לפני שחשמלאים מתקינים את מערכות החשמל במפעלים, מבניים תעשייתיים ובתים פרטים, החשמלאים מניחים את המובילים (צינורות, רשתות, תעלות) בתוך הקירות, מחיצות גבס בתקרות הבטון ובמקומות נסתרים נוספים לפי תוכניות החשמל.

החשמלאי יתקין קופסאות הסתעפות וקופסאות שיכילו את המפסקים והשקעים החשמלאי ישחיל חוטי חשמל מבודדים או כבלים בין הקופסאות הסתעפות לקופסאות השקעים וללוח החשמל דרך צינורות, תעלות ומובילים אחרים עובי חוטי החשמל, כמות החוטים וגודל המוביל נקבע על פי כמות זרם החשמל הדרוש, ככל שעובי החוט גדול יותר כך זרם החשמל שהחוט יכול לשאת גדול יותר.

ישנם חשמלאים אשר בנוסף לטיפול במערכות חשמל גם מתקינים ומתחזקים מערכות מיגון, כגון מערכות אזעקה, מצלמות אבטחה, תקשורת טלפון מערכות כריזה, מוסיקת רקע ומערכות גילוי אש ועשן.

ישנם חשמלאים שמתקינים כבלים קואקסיאליים או סיבים אופטיים לחיבור קווי תקשורת ווידאו במהירות גבוהה.

החשמלאי התחזוקה מתקן או מחליף ציוד חשמלי או אלקטרוני כשהוא מתקלקל, החשמלאים משתדלים לתקן את התקלות החשמליות מהר ככל שניתן על מנת למנוע אי נוחות

החשמלאי יבדוק את הציוד החשמלי והאלקטרוני המותקן במבנה על מנת להבטיח המשך עבודה תקין ולמנוע תקלות עתידיות.

החשמלאי יחליף לפי הצורך נתיכים, מפסקים, ציוד אלקטרוני או חשמלי מקולקל או חוטים פגומים.

סיגמא טכנולוגיות – מאמרים

[/one_half_last]

WhatsApp chat